W niedzielę 1 lipca 2018 r., jak co roku nasza Grota Lurdzka wypełniła się po brzegi dziećmi wraz z ich rodzicami i dziadkami,  którzy przybyli na Pielgrzymkę Dzieci do św. Anny. Jest to jedna z najpiękniejszych i najradośniejszych pielgrzymek w ciągu roku do naszego Sanktuarium. O godz. 10.00 w Grocie Lurdzkiej rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył Bp Paweł Stobrawa. Homilie do dzieci wygłosił ks. Jerzy Dzierżanowski Duszpasterz Rodzin diec. opolskiej, który nauczył dzieci budować „niebolot”.

Po przerwie obiadowej o godz. 12.30 rozpoczęła się druga część pielgrzymki mianowicie radosna zabawa u Babci Anny. Liczne atrakcje przygotowane dla dzieci, cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dzieci mogły zobaczyć prawdziwych żołnierzy Wojska Polskiego, i Straż Pożarną z Wysokiej, która wraz z Służbą Maltańską urządzili wspólny pokaz akcji ratunkowej wydobywania poszkodowanego w wypadku samochodowym uwięzionego kierowcy. Było malowanie twarzy, czytanie bajek, malowanie obrazów w plenerze. Występ cyrkowca. I wieli innych zabaw.  W czasie trwania zabawy śpiewał zespół dziecięco-młodzieżowy „PROMYKI MARYI”.

O godz. 14.15 po wspólnym pamiątkowym zdjęciu, dzieci wraz z figurka Pana Jezusa udały się na Rajski Plac, gdzie w kaplicy MB Fatimskiej w czasie nabożeństwa dokonano zawierzenia rodzin Najśw. Maryi Pannie. Po indywidualnym błogosławieństwie rodzin, nastąpiła uroczysta audiencja u Babci Anny, która zakończyła tegoroczną pielgrzymkę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim rodzicom i dziadkom za to, że poświęcili swój czas i przyjechali ze swoimi pociechami na tę pielgrzymkę. Zapraszamy ponownie.