Program ramowy wyjazdu:

  • 1 dzień – 15.07.2018 /niedziela/ – Wyjazd z Góry Świętej Anny o godzinie 19.00 . Przejazd nocny.
  • 2 dzień – 16.07.2018 /poniedziałek/Przejazd na zwiedzanie zespołu klasztornego w Pożajściu (dawny klasztor Kamedułów i kościół Nawiedzenia NMP). Jest to jeden z najbardziej imponujących kompleksów architektonicznych w Europie północno-wschodniej, arcydzieło architektury dojrzałego baroku. Budynek, o zachwycającej kolorystyce, liczy ponad trzysta lat, a o jego historii opowiada się legendy. Przyjazd do Kowna. Spacer po Starym Mieście, m.in. park Santakos wraz z pomnikiem Jana Pawła II, kościół Trójcy Świętej – miejsce spotkania św. Jana Pawła II z biskupami Litwy, archikatedra śś. Piotra i Pawła, miejsce prywatnej modlitwy papieża. Czas wolny na Starówce. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  • 3 dzień – 17.07.2018 /wtorek/ – Po śniadaniu przejazd do Szydłowa – litewskiej „Częstochowy“, gdzie w XVII w. odnotowano objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził również Jan Paweł II. Szydłów jest dziś jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na Litwie, słynącym z najstarszej tradycji świętowania odpustów Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. To tutaj wierni w odpowiedzi na prośbę Najświętszej Maryi Panny, by wielbić Jej Syna, modlą się o zdrowie fizyczne i duchowe. Częste są nawrócenia, zaś przybywający do Szydłowa doświadczają również odnowy duchowej. Przejazd do Szawli na Górę Krzyży, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, zwaną także Świętą Górą, miejsce pielgrzymek i uroczystości religijnych oraz jedna z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki celebrował Eucharystię. Przejazd do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • 4 dzień – 18.07.2018 /środa/ – Po śniadaniu zwiedzanie Rygi. Spacer po Starym Mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oglądanie z zewnątrz: Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, zespół kamieniczek Trzej Bracia, hanzeatycka Wielka Gildia Kupiecka, ruiny murów obronnych. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • 5 dzień – 19.07.2018 /czwartek/ – Śniadanie (możliwy lunch pakiet). Wyjazd na przeprawę promową do Helsinek. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: port południowy z nabrzeżem, gmach Pałacu Prezydenckiego, katedry Uspieńskiej, katedry luterańskiej, Plac Senatu z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIXw., główną aleję spacerową Esplanadi, gmach dworca kolejowego, Ateneum (galeria sztuki), teatr narodowy, gmach parlamentu, Temppelinaukio – kościół wykuty w skale ze świetna akustyką wnętrza. Obiadokolacja. Przeprawa promowa do Tallina. Powrót do hotelu, nocleg.
  • 6 dzień – 20.07.07.2018 /piątek/ – Po śniadaniu zwiedzanie Tallina. Spacer po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy Cerkiew Aleksandra Newskiego, najlepiej zachowane w Europie średniowieczne mury obronne wraz z wieżami Długim Hermanem i Grubą Małgorzatą, dwie nietypowe ulice, tzw. Długa i Krótka Noga, gmachy Ratusza Miejskiego, Wielkiej Gildii Kupieckiej, Domu Bractwa Czarnogłowych. Zabytki architektury zwiedzamy z zewnątrz. Przejazd do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • 7 dzień – 21.07.2018 /sobota/ – Po śniadaniu przejazd do Wilna – stolicy polskiego romantyzmu. Popołudniowy spacer po mieście, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, jeden z nielicznych w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny oraz barokowy świętych Piotra i Pawła na Antokolu i cmentarz na Rossie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny.
  • 8 dzień – 22.07.2018 /niedziela/ Zakończenie pielgrzymki w godzinach rannych.

 

Cena brutto od osoby 1.790 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Autokar: z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach 2-3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji. Przeprawa promowa na trasie Tallinn – Helsinki – Tallinn (rejs główny godz. 08.00, rejs powrotny godz. 21.30)

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG.

 

Informacje dodatkowe! Cena nie zawiera kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system słuchawkowy ok. 60 EUR/os.), opłaty klimatycznej – płatnej bezpośrednio w hotelach 0,5 EUR/os/noc. W trakcie zwiedzania możliwość zakupienia posiłków: orientacyjny koszt posiłku 8-15 EUR/os.

Uwagi: Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, więc w trakcie jego trwania będą Państwo uczestniczyć w codziennych mszach świętych – godziny i miejsca do ustalenia.

 

Zgłoszenie udziału: Br. Krzysztof Dziedzic OFM tel. 692 492 699